کفپوش

سوالات متداولی که در زمینه کفپوش پرسیده میشود عبارتند از ( انواع کفپوش - کفپوش چیست - آشنایی با کفپوش - بهترین کفپوش .... ) برای پاسخ به این سوالات میتوانید متن زیر را مطالعه نمایید ...

به هرگونه پوشش و لایه چه متحرک چه ثابت بروی هرگونه کف مانند کف ساختمان ، مکان های عمومی باز وغیره را که وظیفه پوشاندن کف را دارند ، کفپوش می گویند .


کفپوش ها بستگی به جنس آن دارای دو نوع کاربرد می باشند .

انواع کفپوش از نظر کاربرد عبارتند از  :
1. ساختمان مسکونی:

·    کفپوش پی وی سیو یا پلی‌وینیل کلراید ( به انگلیسی: Polyvinyl chloride ) که در بازار به عنوان کفپوش پی وی سی وینیل ویا کفپوش وینیل پی وی سی (کفپوش pvc وینیل ) شناخته شده است . مهمترین کاربرد به عنوان کفپوش سالن ورزشی و استخرها به کار می رود . قیمت کفپوش پی وی سی ارزان تر از بقیه محصولات چوبی مشابه است .

·         کفپوش چوبی

o    کفپوش پارکتویا کفپوش صد در صد چوب پارکت ویا پارکت چوبی که از قطعه چوب های جنگلی گرفته شده است . بیشترین کاربرد در منازل می باشد .

o    کفپوش لمینت که به اشتباه پارکت نیز می گویند از جنس HDF است . از پارکت چوبی ارزانتر است بیشترین کاربرد در منازل می باشد .

·    کفپوش پلاستیکی وکفپوش لاستیک از مواد انعطاف پذیر نظیر وینیل و لینولئوم ساخته شده‌اند . این کف پوش‌ها به منظور های مختلفی از جمله سالن‌های بدن سازی ، استخرها گاراژ ، سالن ورزشی ، پارک های بازی ، مهد کودک ها و مورد استفاده قرار می‌گیرند .

  • كفپوش اپوكسي: نوعی روکش کف می باشد که بصورت کاملا یک دست و یکپارچه بر روی سطح بدون ایجاد درز بر روی سطوح مختلف همراه چسبندگی فوق العاده بروی سطوح بتنی ، ﺳﻄﻮح ﺻﻨﻌﺘﻲ ، ﺳــﻄﻮح ﺑﻬﺪاﺷــﺘﻲ ، می توان گفت از بهترین پوشش های صنعتی می باشد .
  • کف کاذب : از قطعات پیش ساخته ای که ممکن است از جنس فولاد ، سنگ ، چوب ، آلومینیوم و یا سرامیک باشد که روی کف اصلی ساختمان نصب می گردد .
  • کفپوش کاشی و سرامیک : از نوع کفپوش و دیوارپوش می باشد . البته از کفپوش کاشی و سرامیک در سرویس های بهداشتی هنوز هم استفاده می کنند .

·         کفپوش سنگ (مرمر ، گرانیت ، لایم استون و غیره) : استفاده از انواع سنگ در کف پوش کردن کف ساختمان .

·         کفپوش موکت: موکت کردن کف ساختمان منزل با موکت ویا فرش از قدیمی ترین روش های پوشاندن کف خانه است .

2. صنعت :

چوب پنبه ، بتنی ، وینیفلکس و وینیل گرانیت ، پشم‌ شیشه ، نایلون ، پشم ، ورقه فلزی  ...

شما می توانید جهت مشاوره ، انتخاب و اجرای کفپوش مناسب ، با گروه آرکائیک تماس بگیرید .

 

برچسب ها: کفپوش