بازسازی مسکونی

 

بازسازی منازل مسکونی به عنوان های زیادی اطلاق می شوند مانند : بازسازی ، تعمیرات ، تغییرات و دکوراسیون و در هر صورت شما هم تا کنون به این فکر افتاده اید که در منزل خود تغییراتی ایجاد نمایید . بازسازی یکی از مهمترین بخش های مورد درخواست افرادی است که از فضای موجود خسته شده اند و یا در زمانی که می خواهند به جای جدیدی نقل مکان کنند ، به آن احتیاج پیدا می کنند و این درخواست باعث می شود که این افراد به دنبال یک مشاوره کارشناسی برای آماده سازی فضای خود بگردند . در بازسازی می توانیم به دو نتیجه ملموس برسیم :

 1. محیط خود را که در آن زندگی می کنیم را به صورتی درست کنیم که لذت بیشتری را در آن احساس کنیم و خستگی روزمره را در آن مکان از بدن خود بیرون کنیم و از لحاظ روانی زندگی شاد و راحت تری را داشته باشیم.

 2. از لحاظ ارزش ملک ، قیمت آن ، ارزش افزوده پیدا خواهد کرد و در بازار مسکن می توانیم آن را با قیمت بالاتری به فروش برسانیم و سود بیشتری ببریم.

  از کجا شروع کنیم : قبل از هر کاری باید هدف و بودجه خود را مشخص کنیم یعنی اینکه در این امر ما چه کارهایی می خواهیم انجام دهیم و چه بودجه ایی ر ا برای این کار در نظر گرفتیم و باید شرایط منزل خود را در نظر بگیریم . مثلا تمامی لوله های آب ، رادیاتورها ، سیستم برقی و سیم کشی را چک کنیم چون ممکن است در قسمت هایی آن ها پوسیده شده باشند . قسمت های عایق منزل خود را مانند سرویس های توالت ، حمام ، آشپزخانه را چک کنیم که در آن ها ایرادی وجود نداشته باشد . این ها مکان هایی هستند که نبض حیاتی یک منزل را در خود جای داده و از گزینه های اصلی محسوب می شوند . گزینه های بعدی عبارتند از پنجره ها و درب ها ، کف آپارتمان و فضا سازی خوب که می تواند شامل جا به جایی سرویس ها و اتاق ها هم باشد . پس شما با آگاهی کامل می توانید خواسته های خود را با یک کارشناس در میان گذاشته و فضای مطلوب خود را به دست آورید .

  بازسازی در چه قسمت هایی مفید است : در بازسازی منازل مسکونی چند مورد وجود داردکه تغییر در آن ها باعث می شود که ما فضای بهتر و مفید تری داشته باشیم :

 1. منزلی داشته باشیم که نقشه خوبی داشته باشد و هیچ فضای پرتی وجود نداشته باشد و از همه فضا ها به خوبی استفاده کنیم.

 2. آشپز خانه خوبی داشته باشیم که میتوانیم با عوض کرد با ترمیم کردن کابینت ها و نمای ورودی آشپزخانه آن را کاربردی و زیبا کنیم.

 3. سرویس حمام و توالت خود را با کاشی های زیبا تزیین کنیم.

 4. سالن پذیرایی را زیبا سازی کینم مثل کف آن را عوض کنیم و دیوار های آن را با کاغذ و رنگ جذاب تر کنیم که این شامل اتاق خواب ها هم میشود .

 5. از درب و پنجره های دو جداره استفاده کنیم ، هم زیبایی بهتری خواهند داشت و هم از هدر رفتن گرما جلوگیری می کنند و در نهایت می توان کمد ها و دکور ها را تغییر دهیم که منزلی زیبا و دوست داشتنی داشته باشیم .

گروه معماری آرکائیک ، با توجه به بودجه و سلیقه ی شما در نوسازی هرچه بهتر منزل شما ، گام بر می دارد .