دیوار پوش

دیوارپوش ها

از نخستين روزي که بشر به ساخت سرپناه براي خود پرداخت ، به اين موضوع انديشيد که چگونه فضاي زندگي خود و به خصوص ديوارها را تزيين نمايد که نتيجه آن به ابداع ديوارپوش هاي متفاوت گرديد . ديوارپوش ها را مي توان به طور کلي به دو دسته ديوار پوش هاي خارجي و داخلي تقسيم کرد .

ديوار پوش هاي خارجيarcquick4471

اين نوع ديوارپوش ها بايد از لحاظ پايداري بسيار مقاوم بوده و در برابر عوامل محيطي

مانند مستقيم نور خورشيد و بارندگي و سايش ، مقاومت خوبي از خود نشان دهد .

از اين دسته ديوارپوش ها مي توان به موارد زير اشاره کرد ::

آجر، سيمان ، سنگ ، شيشه ، ورق هاي کامپوزيت و ... در استفاده از ديوارپوش هاي

خارجي علاوه بر مقاومت بايد جنبه زيبايي را نيز در نظر گرفت که امروزه با تلفيق

اين ديوارپوش ها طرح هاي زيبايي به دست مي آيد .

ديوار پوش هاي داخلی

در اين قسمت به اين علت که عوامل فرساينده کمتري وجود دارند و نيز سلايق

بيشتري حکمفرماست ، شاهد تنوع فراواني مي باشيم که اين تنوع رقابتي سخت بين

توليد کنندگان و طراحان ايجاد کرده که توليدات آن ها باعث به وجود آمدن مواد و

متريال خاص و جديد مي گردد . از ديوارپوش هاي داخلي متداول به موارد زير

مي توان اشاره نمود :

  • رنگ: اين متريال داراي قدمتي بسيار بوده و تقريباً مکمل گچ مي باشد . از ويژگي هاي رنگ مي توان به سهولت در اجرا ، قيمت مناسب ، تنوع بسيار بالا ، مقاومت در برابر رطوبت و گرد و غبار و ... اشاره نمود ولي داراي نقاط ضعفي چون عايق نبودن در برابر صوت و دما و عدم مقاومت در برابر ضربه مي باشد . رنگ ها به دو دسته پلاستيک و روغني تقسيم بندي مي شوند .

رنگ های پلاستیک : بر پايه حلال آب ، ساخته مي شوند و به مراتب ارزان تر از رنگ هاي روغني بوده و راحت تر نيز قابل اجرا مي باشند . arcquick2221

ولي در برابر رطوبت مقاومت کمتري داشته و نظافت آن مشکل مي باشد از اين رو بيشتر

در سقف ها اجرا مي گردد ..

رنگ های روغنی : حلال اين نوع رنگ ها تينر مي باشد به همين دليل در برابر رطوبت و

گرد و غبار مقاوم بوده و عمر بيشتري نسبت به رنگ هاي پلاستيک دارند . البته بوي تينر

باعث ناراحتي افراد مي گردد که براي رفع اين مشکل امروزه رنگ هاي مولتي کالراستفاده

مي کنند که ديگر از حلال تينر استفاده نمي شود ولي مزاياي هر دو گروه رنگي را دارد .

مولتی کالر : رنگی است که پس از اجرا چندین رنگ به صورت مجزا در آن دیده می شود. رنگهاي مولتي کالر داراي ويژگي هايي خاص هستند که این رنگ را از رنگهاي ديگر متمايز کرده و به آن اولويت داده است .از جمله اين ويژگيها را در زير براي شما نام برده ايم.

این نوع محصولات معمولاً به نام پوشش الکا بلکا رومالین - پتینه و ... معرفی می شوند .

خاصيت آنتي استاتيک : مقاومت بالا در برابر جذب ذرات معلق در هوا که در نتيجه هزينه

تميز کاري و نگهداري را تقليل داده و بهداشتي مي باشد.ذرات معلق هوا و دودها را به خود

جذب نمي کند و مخصوصا براي محيطهاي که پر ترافيک و يا پر رفت و آمد هستند

بسيار مناسب مي باشند . ( مناطق مرکزي ، راه پله ها و...) .

شستشوي آسان : با آب و انواع شوينده ها به راحتي قابل شستشو مي باشد . مقاومت عالي

در برابر رطوبت و شتشو

ترميم : در صورت اسيب ديدگي به سادگي با حداقل مواد و به بهترين وجه ممکن قابل ترميم است . (درهر ابعاد مانند سطح اوليه و هماهنگ با سطوح مجاور) .

بدون نياز به حلال : از آنجائيکه رنگهاي مولتي کالر برخلاف رنگهاي موجود در بازار جهت اجرا نياز به هيچگونه حلالي ندارند ، لذا در محيط ايجاد بوي نامطبوع نمي کند و به همين دليل در مکانهايي که امکان تخليه کامل و طولاني مدت انها وجود ندارد ، نظير منازل مسکوني ، مراکز درماني ، مراکز اموزشي ، هتلها و ... براحتي قابل اجرا مي باشد.

بدون پوسته شدن ، رنگ پريدگي و زرد شدن : رنگهاي مولتي کالر با ايجاد سطحي با دوام و استثنائي درمقابل رنگ پريدگي ، زرد شدن ، پوسته شدن ، خراشيدگي و از بين رفتن لايه رنگ روي سطح بسيار مقاوم است.

تنوع وگستردگي در طرح و رنگ : با توجه به فرمولاسيون خاص امکان ساخت رنگهاي متنوع و منطبق با هر سليقه براي ايجاد سطوحي زيبا و چشم نواز را فراهم مي کند.arcquick111

ضد شوره ، خزه و رطوبت : اين رنگها خاصيت ضد آب داشته که در نتيجه باعث عدم موردي همچون شوره و ... مي باشد.

قابل اجرا بر روي تمامي سطوح : رنگهاي مولتي کالر دکوراتيو بوده و يک لايه فيلم بر روي سطوح ايجاد مي نمايد و بسيار مناسب براي سطوح ( گچ.سيمان ، بتون ، آهن ، چوب ، رنگ ، سنگ ، کاشي ، پلاستيک ، رنگ روغن ، کنتيکس و ....) مي باشد .

آنتي گرافيتي : مقاومت عالي در برابر رنگ بري اشعه ماوراي بنفش و امکان جابجايي وسايل نصب شده بدون تغيير رنگ محسوس با سطوح مجاور.

ضربه پذير و مقاوم در برابرتغيير حجم سطوح يا قالبها : به علت کشش سطحي بالا در مقابل تغيير حجم سطح زيرين و ترکهاي مويي مقاومت مي نمايد .

آنتي باکتريال : به علت مواد تشکيل دهنده اين رنگ زمينه مناسب براي رشد باکتريها ، ميکروبها ، قارچها ، کپکها ، جلبگها ، خزه ها و ... فراهم نمي باشد . ( در داخل گالن ) .

  • ديوار پوش هاي چوبي : استفاده از چوب به عنوان ديوار پوش ، قدمتي به اندازه ساخت اولين کلبه هاي چوبي دارد . چوب به خاطر طرح و نقش و رنگ خاص خود آرامش و امنيت خاصي به فضا مي بخشد . ولي امروزه به علت گران بودن قيمت و نيز محافظت از محيط زيست از چوبهاي مصنوعي مانند MDF , HDF و ... و يا ديوار پوش هاي با روکش هاي طبيعي يا مصنوعي بسيار استفاده مي شود . اين نوع ديوارپوش ها عايق صوت و دما بوده و در برابر ضربه مقاوم و نيز به راحتي و بدون نياز به زيرسازي اساسي قابل نصب و اجرا مي باشد .
  • ديوارپوش هاي سنگي : از ديوارپوش هاي پر مصرف در صنعت ساختمان بوده و به علت تنوع در طرح و رنگ و نوع بافت خيلي مورد استفاده قرار مي گيرد. در فضاهاي داخلي معمولاً از سنگ هاي با ضخامت کم با تنوع بيشتر مانند سنگ هاي آنتيک ، الماس تراشه، اسيد شور و ... استفاده مي شود.
  • دیوارپوش های سلولزی : اين نوع ديوارپوش به صورت گسترده با نامهاي تجاري متفاوت در بازار موجود بوده و تقريباً در اکثر فضاها از آن استفاده مي گردد . اساس آنها تشکيل شده از الياف مصنوعي سلولز رزين هاي ساختماني و پيگمنت هاي مقاوم مي باشد . از ويژگي هاي آن مي توان به پوشانندگي سريع و کامل ، تنوع در طرح و رنگ و عايق و صوت حرارت و ... اشاره کرد ..

این نوع پوشش تشکیل شده از الیاف مصنوعی ، سلولز ، رزین های ساختمانی ، آراینده های معدنی ، پیگمنتهای مقاوم ، روان‌کننده ها و سایر افزودنیهایی که به صورت خمیر و با استفاده از ماله های فلکسی گلاس بر روی سطح کار اجرا می شود . این پو شش دارای خواص بسیاری بوده و در واقع می توان از آن به عنوان بهترین و زیبا ترین جایگزین برای رنگ و کاغذ دیواری نام برد . .

این نوع محصولات معمولاً به نام پوشش الکا بلکا رومالین - پتینه و ... معرفی می شوند . .

موارد مصرف پوششهای سلولزی پتینه :

پوششهای سلولزی قابلیت اجرا بر روی کلیه سطوح را داراست. این پوشش بیشتر مورد توجه انبوه سازان قرار دارد که به منظور صرفه جویی های مالی و زمانی بعد از اجرای گچ و خاک اقدام به اجرای پوشش های سلولزی پتینه می نمایند . به عبارت دیگر مرحله گچ کاری که مرحله ای وقت گیر و در عین حال هزینه بردار است حذف می گردد . چنانچه از موارد اشاره شده ، نیز مشخص می گردد ، پوشش سلولزی پتینه بر روی هر سطحی (گچ ، رنگ ، چوب و غیره) البته با توجه به دستورالعمل اجرایی قابل اجراست . از پوشش های سلولزی( پتینه ) می توان جهت امور دکوراتوری در فضاهای مختلف نیز استفاده کرد . یعنی علاوه بر داشتن خاصیت و ویژگی مهم عایق بودن می تواند برای زیبا سازی در تزئینات داخلی و دکورهای گوناگون مورد استفاده قرار گیرد . این پوشش به دلیل بهره مندی از طیف بالای رنگی و امکان اجرای آن به صورت طرحهای مختلف (مانند اشکال هندسی و اشکال طبیعی مانند گل ، درخت و ... . ) می تواند در فضاهای آموزشی مانند مهدهای کودک ، مدارس و دانشگاهها مورد استفاده قرار گیرد و ضمن ایجاد فضایی آرامش بخش ، محیطی زیبا و جذاب را بوجود آورد .

پوشش های سلولزی (بلکا-روپاد-رومالین):

1.بهترین جایگزین برای رنگ ، کاغذ دیواری دیوار پوش و جایگزین همزمان رنگ و گچ در ساختمانهای تازه ساخت که تا مرحله گچ و خاک پیش رفته است میباشد235(نیازی به گچ کاری ندارد)

2. دارای صرفه اقتصادی .

3. سرعت اجرای بالا.

4. قابل جرا روی همه سطوح

صاف مثل گچ یا گچ و خاک ، سیمان و حتی چوب و شیشه میباشد.

5. با جابجائی اندک کمد و وسایل منزل

قابل اجراست.

6. در برابر آتش ،ضربه شدید و رطوبت مقاومت بالایی دارد.

7. حالت آنتی استاتیک دارد و گردو غبار روی آن نمیشیند. و تازگی خود را سالها حفظ میکند.

8. طول عمر بسیار بالائی دارد.

9. ترکها و عیوب زیر کار را از بین میبرد.

10. به راحتی قابل ترمیم است.

.11 زیبائی بینظیری به محیط میبخشد.

.12 با پرکردن حفره ها و سوراخهای ریز حشرات موزی مثل سوسک را نابود میکند .

13. عایق صوتی بشمار میرود و رفلکس صدا را تا حد زیادی کاهش میدهد.

14.عایق حرارتی میباشد و با حفظ دمای

محیط باعث صرفه جوئی در مصرف انرژی میگردد.

15. مانند رنگ پلاستیک یا روغنی و گچ ترک نمیخورد و پوسیده نمیشود.

16. حین و بعد از اجرا بو و مواد فرار ندارد.

17. قابل شستشو با دستمال نمناک و شامپو فرش.

رومالین:

پوشش رومالين آخرين دستاورد و تكنولوژي در مبحث پوشش‌هاي ساختماني است. اين محصول كه از پالپ‌ها، الياف مصنوعي، آراينده‌هاي معدني، سنگ، رزين و ... ساخته شده، عاري از هر گونه ناخالصي و مواد شيميايي مضر براي انسان و محيط زيست مي‌باشد كه به منظور پوشش و رويه و به جهت برتري‌هاي قابل ملاحظه از نظر كيفيت، زيبايي و اقتصاد نسبت به ساير محصولات جايگزين مناسبي براي رنگ، كنيتكس، گرانول و ... مي‌باشد.

رومالين كاربردي در پروژه‌هاي مسكوني، اداري و در كاربري‌هاي درماني، آموزشي و يا فضا‌هاي عمومي مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

در حالت عادي مراحل زير در اجراي پوشش ساختمان بايد طي شود:

آجر، گچ و خاك، سفيدكاري و رنگو در مناطق مرطوب : آجر، سيمان آستر، رويه و كنيتكسكه با استفاده از رومالين دو مرحله سفيدكاري و رنگ يا رويه و كنيتكس قابل حذف خواهد بود.اين محصول همچنين داراي مزاياي ديگري نيز مي‌باشد كه از آن جمله مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:

· صرفه جويي در زمان به دليل سرعت و سهولت در اجراي رومالين كه در نتيجه سبب بازگشت سريع سرمايه خواهد شد. سرعت اجراي رومالين 6 برابر بيشتر از رنگ است و در صورتي كه قبل از سفيدكاري انجام شود اين سرعت به 9 برابر مي‌رسد.

· صرفه جويي در هزينه، زمان و انرژي به جهت تدارك مصالح و پرسنل و نظارت و كنترل اجرايي

· صرفه جويي در حمل و نقل و انبارداري

· صرفه جويي در هزينه مرمت و نگه‌داري به جهت انعطاف‌پذيري و مقاومت كششي قابل ملاحظه در برابر ترك‌هاي زير كار و پايداري در برابر رطوبت و عوامل آسيب‌زاي ديگر در مقايسه با رنگ و ساير پوشش‌ها

· قابليت گردروبي با جاروبرقي به دليل آنتي استاتيك بودن و لذا بالا بودن عمر مفيد پوشش

· قابليت ايجاد خاصيت شست و شو در فضاهاي صنعتي و مكان‌هاي مرطوب

· صرفه جويي در مصرف سوخت و انرژي به دليل پرت حرارتي كم و عايق بودن در برابر حرارت و رطوبت

· حذف هزينه تعويض رنگ پس از دو سال به دليل عمر بالاي رومالين ( 8 تا 10 سال)

· ارزش افزوده مصالح مصرفي به دليل خاصيت آكوستيك و جذب صوت و مناسب در محيط‌هاي با آلودگي صوتي

· خاصيت ضد احتراق

· قابليت ترميم در صورت وارد شدن ضربه يا آسيب ديدگي

· تنوع در رنگ و امكان انتخاب و سفارش رنگ دلخواه و ملحوظ نمودن مبحث روان¬شناسي رنگ‌ها در طراحي معماري سازه

· 20% صرفه جويي در كل زمان ساخت پروژه

· 10% صرفه¬جويي در مصرف فولاد مصرفي به دليل تقليل وزن سفت‌كاري ساختمان و در نتيجه افزايش مقاومت ساختمان در برابر زلزله

· قابليت چسبندگي به كليه سطوح

· سطوح داراي بافت و غيريكنواخت اين محصول را از ديگر پوشش‌هاي ساختماني متعارف مجزا ساخته و توانسته يكنواختي را از نگاه بيننده دور نموده و به محيط شادابي، جذابيت و آرامش خاصي ببخشد.

امروزه از اين محصول در اجراي سقف و ديوار ساختمان‌هاي مسكوني، هتل‌ها، اماكن عمومي، رستوران‌ها، بيمارستان‌ها، استوديوهاي ضبط صدا و تصوير، دكورهاي سينمايي، سالن‌هاي سينما، ورزشگاه‌ها و ادارات استفاده مي‌شود. همچنين طراحان و آرشيتكت‌هاي موفق جهان در طراحي داخلي ساختمان و خلق آثاري به ياد ماندني و جذاب پوشش‌هاي اليافي را به عنوان يكي از ابزارهاي اصلي كار خود انتخاب نموده‌اند .

ویژگی پوشش های سلولزی

مقاوم دربرابر ضربه و قابلیت ترمیم پذیری 1 1

عایق در برابر حرارت و برودت

تنوع رنگ

عایق صدا

عدم نیاز به زیرسازی

نداشتن بو و مواد فرار

قابلیت شستشو

عدم ترک خوردگی

قابلیت طراحی در اشکال مختلف

مقاوم در برابر آتش و شعله ور شدن

سرعت اجرایی بالا

طول عمر زیاد

صرفه جویی اقتصادی

 

مزایای استفاده از پوشش های سلولزی در سقف و دیوار :

1 جهت اجرا نیازی به زیرسازی اولیه ندارد از اینرو در وقت و هزینه صرفه جویی شده و برخلاف انواع دیوارکوب PVC و MDF فضای خالیی بین پوشش و دیوار اصلی ایجاد نخواهد شد .

2 بلکا به دلیل پوشش دادن سطوح بطور کامل ٬ نوعی عایق صوتی و حرارتی به شمار می رود .

3 - به دلیل خاصیت آنتی استاتیک مواد اولیه بلکا( پتینه - روپاد - رومالین )٬ این پوشش ها گرد و غبار را بخود جذب نمی کنند .

4 به جهت استفاده از مواد با کیفیت ٬ پایداری زنگ و طرح خود را به مرور زمان از دست نمی دهند .

5 از آنجا که این مواد مستقیما بر روی دیوار قرار میگیرند در برابر ضربه مقاومت خوبی داشته و در سطوح آن ترک خوردگی بوجود نخواهد آمد .

6 در صورت کنده شدن به راحتی قابل ترمیم و بازسازی می باشد .

7 جهت اجرای پوشش بلکا نیازی به تخلیه محل نبوده و به دلیل استفاده از مواد کاملا طبیعی در ترکیبات آن با محیط زیست سازگار بوده و هیچگونه حساسیت و آلرژیی ایجاد نمیکند .

8 در اجرای بلکا به راحتی می توان از ترکیب رنگ های مختلف استفاده نموده و طرح های زیبایی بوجود آورد .

  • دیوارپوش pvc

پلی ونیل کلراید (Poly vinyl Chloride) با نام اختصاری پی وی سی (P.V.C)یک نوع پلیمر ترمو پلاستیک است که در صنایع متعددی کاربرد دارد . این محصول یکی از با ارزشترین محصولات در صنایع شیمیایی محسوب می گردد . بیش از 50 درصد پی وی سی تولید شده در صنعت ساختمان کاربرد دارد . بعنوان یک ماده ساختمانی مقرون به صرفه و دارای مزایای متعددی می باشد بطوریکه در سالهای اخیر جایگزین مواد ساختمانی سنتی از قبیل خاک رس ، چوب و بتن در بسیاری از مناطق شده است .

  • ویژگی های دیوار پوش PVC

غیر قابل اشتعالarcquick1

سبک و بادوام

نصب سریع و آسان                                                                                      

عایق سرما و گرما و صدا

تنوع در طرح و رنگ

قابل نصب روی تمام سطوح

مقاوم در برابر اشعه خورشید

ضد باکتری و کاملاً بهداشتی

مقاومت بالا در برابر ضربه و فشار

قابل شستشو بودن و ثبات رنگ

غیر قابل نفوذ در برابر حشرات موذی

مقاومت بالا در برابر مکان های مرطوب

  • نکات مهم در تهیه و اجرای دیوارکوب PVC :

روش معمول در اجرای دیوارکوب های MDF و PVC زیرسازی اولیه جهت عبور لوله ها ٬ کابلها و ایجاد سطحی تراز و یکدست برای قرار دادن قطعات دیوارکوب می باشد . لذا زیرسازی اولیه در اجرای پروژه از اهمیت بالایی برخوردار می باشد . فاصله و تعداد خطوط ( در اجرای پروژه دیوارکوب MDF نوع و تعداد پروانه ها ) باید به گونه ای انتخاب شوند که استحکام پوشش نهایی را در برابر ضربه و لرزش حفظ نمایند .

در مواردی که نیاز به خم نمودن دیوارکوب می باشد نظیر پوشش دادن برخی نقاط سقف و قوس ها طبق طرح اولیه پروژه ٬ به دلیل افزایش فشار ناشی از انحنای دیوارپوش و همچنین محدودیت در میزان انعطاف دیوارکوب با توجه به جنس آن ٬ باید روش مناسبی جهت ثابت نگه داشتن قطعات مورد استفاده قرار گیرد این موضوع در مورد دیوارکوبهای MDF از اهمیت بالاتری برخوردار می باشد زیرا در این صورت نمی توان از پروانه برای ثابت نگه داشتن قطعات استفاده نمود و از آنجا که میزان داخل هم رفتن قسمت نر و ماده در این نوع دیوارکوب ناچیز است با کمترین ضربه ممکن است قطعات جابجا شده و از محل خود خارج شوند .

شیار کناری دیوارپوش های MDF بطور معمول کمتر از انواع PVC می باشد اما به هر حال این شیار ها باید به حدی باشند که از کنار هم قرار گرفتن مناسب قطعات اطمینان حاصل شود . روکش دیوارکوب باید سطحی یکدست داشته و بخوبی لبه های نری و مادگی دیوارکوب را پوشش داده باشد تا با نصب قطعات فواصل بین نری و مادگی بدون روکشنمانند . از مهمترین مواردی که در انتخاب دیوارکوب باید مد نظر قرار داد پایداری آن در برابر تغییرات دمای محیط می باشد تا طی گذشت سالیان زیبایی و یکنواختی سطحدیوارپوش حفظ شود . چراکه مشاهده شده در برخی از انواع دیوارکوب با تابش نور خورشید و یا در حرارت اتاق طرح پوشش کمرنگ شده و یا سطح آن به اصطلاحباد کرده است . بطور کلی استفاده از انواع دیوارپوش PVC ( با شبکه داخلی توخالی ) در ورودی ها و مکانهای پر تردد توصیه نمی شود زیرا استحکام مکانیکی این پوشش در برابرضربه مستقیم کم بوده و به راحتی سوراخ می شود در مقابل انواع MDF از پایداری مناسبی در برابر ضربه برخوردار هستند. استفاده از دیوارپوش های MDF در محیط های مرطوب نظیر دیوار استخرها ٬ حمام و ... موجب ازبین رفتن و باد کردن سطح دیوارکوب می شود لذا در این موارد بهتر است از انواع PVCاستفاده شود .

از نکات مهم دیگری که در اجرای پروژه های دیوارکوب باید مورد توجه قرار گیرد انتخاب نوع و طرح قرنیز و لبه های کنج ( تاشو ها ) می باشد .

معمولا قرنیز های پی وی سی بصورت نر و ماده توخالی بوده که میتوان قسمت زیرین را ابتدا به دیوار متصل نمود و سپس بل عبور سیمها و یا لوله های با قطر کم ٬ قسمت نما را بر روی آن قرار داد از معایب این نوع قرنیز میتوان به موارد زیر اشاره نمود :

به دلیل پوشش ندادن تمامی قسمتهای نما توسط قسمت زیر کار در قرنیزهای PVC معمولا باید زیر کار ٬ مقداری بالاتر از سطح زمین نصب شود که اگر در هنگام نصب دقت کافی نشود قرنیز ظاهری زیبا و مناسب نخواهد داشت و یا اصلا نمی توان سطح رویی را جا زد !

در هنگام فارسی نمودن لبه های قرنیزهای توخالی PVC لازم است هر دو قسمت بر روی هم قرار گیرند در غیر این صورت برش به درستی انجام نخواهد شد البته این نوع قرنیزها دارای قطعات لبه طراحی شده و آماده نیز هستند که می توان از آنها استفاده نمود .

در برخی از انواع نا مرغوب با گذشت زمان با تغییر حالت قطعات ٬ نما از بخش زیرین جدا شده و لازم است دو قسمت به یکدیگر چسبانده شوند که این خود دسترسی به کابلها و سیم های قرار گرفته در داخل قرنیز را با مشکل مواجه می سازد .

  • کاغذ دیواری

ممكن است اين سوال وجود داشته باشد كه چرا به جاي آن از رنگ‌آميزي براي ديوارها استفاده نكنيم؟ در جواب بايد بگوييم يكي از مهم‌ترين دلايل استفاده از کاغذ دیواری اين است كه طرح‌ها و رنگ‌هايي كه به وسيله كاغذ ديواری مي‌توان روي ديوار به وجود آورد ، در حقيقت با نقاشي ديوارها غيرممكن است .003T

رنگ‌آميزي ديوارها كاري بسيار عالي و ايده‌آل است ، اما به شرطي

كه تمايل به تك‌رنگ بودن ديوارها داشته باشيد يا بخواهيد از دو

رنگ متفاوت با هم ، اما ساده براي ديوار‌هاي مجاور استفاده كنيد .

اما اگر تمايل داريد طرح و نقشي خاص را با جلوه‌اي جذاب و متمايز

بر ديوار داشته باشيد يا منظره‌اي ديدني را روي ديوار خانه خود

ايجاد كنيد ، تنها راه ، استفاده از كاغذ ديواری است ؛ زيرا در صورتي

كه شما در زمينه هنر طراحي و نقاشي توانايي خوبي نداشته باشيد ،

ايجاد طرح و نقش زيبا روي ديوار، مطمئنا از توان شما خارج خواهد

بود، بنابراين اينجاست كه كاغذ ديواری بهترين گزينه براي

دكوراسيون است .

انواع كاغذ ديواري

اين مهم است كه در مورد رايج‌ترين انواع كاغذ ديواری هاي موجود ،

در هنگام خريد اطلاعاتي داشته باشيد . اساسا كاغذ ديواری هايي

كه داراي پوشش وينيل هستند بادوام‌ترين انواع كاغذ ديواری

ها محسوب می‌شوند . اين نوع از كاغذ ديواری ها هم‌چنين

قابل شست‌وشو و ضد آب هستند . همين نوع از كاغذ ديواری خود به

دو نوع تقسيم مي‌شود : نوع اول در قسمت پشت كاغذ ديواری

داراي لايه‌اي از وينيل است و نوع دوم داراي لايه‌اي از وينيل در

قسمت روي كاغذ ديواری است كه مسلما نوع دوم دوام بيشتري دارد . نوع اول قابل شست‌وشو و ضد آب است و راحت‌تر از روي ديوار كنده مي‌شود . بنابراين نوع دوم كاغذ ديواری هاي داراي پوشش وينيل ، مي‌توانند مناسب‌ترين گزينه براي انتخاب باشند .

چرا کاغذ دیواری از رنگ بهتر است؟

به چند دلیل میتوان گفت که کاغذ دیواری از رنگ بهتر است ...

تنوع: رنگها به چند دسته ی پلاستیکی روغنی اکریلی - پلی استر و چند نمونه ی دیگر تقسیم بندی میشود که برای درآوردن طرحهای دلخواه میتوان آنها را به چندین طرح کلی درآورد که در اکثر طرحها و ساختمانها بیش از چند طرح و رنگ استفاده می شود .

اما تنوع کاغذ دیواری بعد از چند دهه تکرار امروزه به جایی رسیده که سالیانه شاهد ورود چندین آلبوم جدید از شرکتها با تنوع چند هزار در آلبومهای جدید هستیم . همچنین طرح های بسیار متنوع کاغذ دیواری های امروزی پاسخگوی هر نوع سلیقه ای هستند .

سرعت اجرا : اگر کاغذ دیواری کردن خانه را با رنگ مقایسه کنیم ؛ چیزی حدود 10% زمان رنگ را به خود اختصاص میدهد . که این تفاوت زمان هم بسیار شگرف و باور نکردنیست .

نداشتن ریخت و پاش: برای رنگ نیاز است که فرشها و مبلها جمع شده و روی آنها را نایلون کشید .

ریختن رنگها به تمام نقاط خانه به همراه گرد و خاک هنگام سمباده زنی باعث میشود که تمام اثاثیه و لوازم بعد از کار ، گرد گیری و دستمال کشی شود.

وسایل نقاش از قبیل حلبهای روغن و رنگ و تینر و نردبان های بلند و ... خانه ی شما را برای چند هفته به میدان جنگی تبدیل میکند که به آسایش و روان شما لطمه میزند . بوی بد رنگ و تینر هم بر این جنگ نابرابر میافزاید .

برای کاغذ دیواری کافیست که فرشها را به فاصله ی 1 متر از دیوارها تا کرده و منتظر شوید که دیوارها کاغذ شود و بعد شما با یک تی کشیدن ساده میتوانید به راحتی لکه های احتمالی از چسب کاغذ دیواری را پاک کرده و فرش را تا کنید.

حتی میتوان در محل های خیلی شلوغ خانه که اثاثیه ی فراوانی وجود دارد و جابجایی آنها مشکل است قدم به قدم و دیوار به دیوار این کارها را انجام داد که صاحب خانه با مشکل بزرگ جابه جایی وسایل مواجه نشود .

چسب بی بو و حلال با آب که به راحتی با آب حتی بعد از خشک شدن تمیز میشود یکی از بزرگترین مزیت های کاغذ دیواریست .

مزایای کاغذ دیواری :

۱- صد در صد قابل شستشو (با مواد شوینده و آب گرم)001T

۲- ثبات رنگ (در مقابل نور خورشید)

۳- با دوام و عمر طولانی (بیش از 20 سال)  

۴- عایق رطوبتی و حرارتی

۵- ضد غبار

۶- پوشش مناسب برای رفع معایب دیوار

7- اجرای طرح دلخواه و سفارشی در ابعاد آزاد

 

  • برچسب و استیکر

قطعات پشت چسب دار (برچسب ) را استیکر میگویند .arcquick441

این قطعات می توانند اشکال مختلف داشته باشند و برای

تزیین اتاق کودک یا هال و پذیرایی و یا ... استفاده شود .

. شما می توانید جهت مشاوره ، انتخاب و اجرای دیوارپوش مناسب ، با گروه آرکائیک تماس بگیرید