VN PLUGIN

نرم افزار VN Plugin

VNPLUGIN

 برنامه وی ان پلاگین یک میز کار سه بعدی آماده در برنامه 3ds Max است که کاربر با استفاده از آن  قادر است آبجکت‌های سه بعدی را وارد صحنه کند، آنها را تغییر داده جنس آنها را اصلاح کند. این  مجموعه همچنین لیستی ازمتریالهای مختلف مانند آجر، سنگ، آهن، چوب و  دارد که قابل اختصاص  به اجسام هستند. این مجموعه هر چند وقت یک بار از طریق سایت به روز رسانی می‌شود و شامل  اطلاعات زیادی بالغ بر ۱۲۰۰۰ آبجکت و متریال است و اغلب کاربران آن را طراحان و معماران و یا  شرکتهای مرتبط با معماری تشکیل می‌دهند.

 

 

نرم افزار VNW      

VNW  این نرم افزار تحت ویندوز می تواند به عنوان یک نرم افزار جداگانه و یا نرم افزار مکمل برنامه VNPlugin  مورد   استفاده قرار گیرد. این نرم افزار به کاربر کمک می کند تا تمامی اطلاعات (شامل آپدیت، متریال، بافت و تصاویر) داخل سایت را مشاهده کرده و به راحتی از آنها استفاده کند.

   در هنگام باز کردن نرم افزار ابتدا اطلاعات مربوط به منوها از طریق اینترنت بازیابی می شود و در کوتاهی اطلاعات بازسازی و قابل نمایش خواهند شد. بنابراین در صورتی که با اینترنت ارتباط نداشته باشید  برنامه قابل استفاده نخواهد بود. با  انتخاب هر گزینه ای از منوها، ابتدا اطلاعات مربوطه از اینترنت  فراخوانی می شوند و سپس قسمتی که در سیستم شما موجود نباشد  به شما نمایش داده خواهد شد. قسمت های موجود در هارد شما نیز در لیست جداگانه ای نمایش داده می شوند که با کلیک بر روی هر  تصویر فول مربوطه باز خواهد شد و یا امکان گرفتن و کشیدن آن آبجکت، متریال، بافت و . از طریق همان دکمه ممکن خواهد بود.

 

 

نرم افزار Catalyst

CATALYST

 کاتالیزور ورژن ۳٫۰٫۰ قابل نصب بر روی مکس ۲۰۱۱ به بالا و پلاگین Vray نسخه ۳٫۰ و پایین تر برنامه  کاتالیزور پلاگینی است جهت افزایش سرعت رندر در برنامه ۳ds Max . این پلاگین قادر است با بهینه  کردن تنظیمات رندرvray سرعت رندر را ۵ تا ۱۰ برابر افزایش دهد. از این پلاگین خصوصا در رندر های  آزمایشی می توان بهره برد. همانطور که می دانیم برای خروجی گرفتن یک تصویر در محیط ۳ds Max بارها  و بارها به رندر آزمایشی برای تغییر نورپردازی و متریال و نیاز داریم تا تنها یک خروجی حرفه ای گرفته شود.  این نرم افزار به شما کمک می کند تا بتوانید با سرعت بالایی رندر گرفته و به نتیجه مطلوب خود در زمان  کمتری دست پیدا کنید. همچنین این نرم افزار علیرغم سادگی، دارای تنظیمات رندر حرفه ای برای موتور  رندر vray است که افراد حرفه ای به راحتی می توانند تنظیمات مطلوب را ذخیره و از تنظیمات پیش فرض استفاده کنند.

 

 

 

نرم افزار Pictor

PICTOR

  پیکتور برنامه ای است که به منظور دوربری کردن تصاویر در محیط تریدی مکس و تبدیل تصاویر به اجسام  سه  بعدی مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از این پلاگین می توان تصاویر دو بعدی را وارد، قسمت  های  مورد نظر آن را بر اساس رنگ انتخاب و تبدیل به SPLine کرد. مزیت این پلاگین هماهنگ بودن آن با    تنظیمات برنامه تریدی مکس است به نحوی که تا حد امکان Line ها را با تعداد Vertex کم خلق و انحنا  ها را با  استفاده از Flagها کنترل می کند.
  نسخه دوم این پلاگین با افزایش سرعت محاسبات تا ۵۰ برابر و نرم تر کردن زوایای ایجاد شده به دلیل رنجه   بودن حاشیه تصاویر باعث بهبود کارایی این نرم افزار شده است. موارد استفاده این پلاگین را می توان در   ایجاد اشکال ۳ بعدی از تصاویر دوبعدی مانند تذهیب ، تصاویر اسلیمی ، خطوط ، نوشته ها و …. ذکر کرد.

 

 

نرم افزار Color Company

COLORCPMPANY

 برنامه همنشینی رنگ ها برنامه ای است که به منظور مشاوره رنگی و بر اساس کتاب های رفرنس  همنشینی رنگ ها خلق شده است. این برنامه مجموعه ای از ترکیب های رنگی (مانند شیرین، روحانی،  سرد و …) دارد که کاربر با انتخاب آن مجموعه قادر به مشاهده ترکیب های رنگی خلق کننده این حالت و  اطلاعات مرتبط با آن خواهد بود. قابل ذکر است که این مجموعه ها قابلیت تغییر و ذخیره سازی توسط کاربر  را نیز دارا است.

 

 

نرم افزار Cando

CANDO

 

کندو نرم افزاری است برای خلق انواع تایل ها از قبیل آجر، پارکت، موزاییک، سرامیک و …. این پلاگین قادر به   خلق سه بعدی این تایل ها و همچنین خروجی گرفتن تصویر، بامپ و نرمال بامپ با هر کیفیتی می باشد.